Hakkımızda Bize Ulaşın Fotoğraflar
BÖLÜM 1:
Bu bölümdeki etkinlikler ile öğrenciler, sınıf arkadaşlarının ve kendilerinin internet kullanım alışkanlıklarına dair farkındalık geliştirecekler. Hemen arkasından da internet terminolojisi ile ilgili bilgilerini sınayacaklar.
BÖLÜM 2:
İnternetteki bilgi fırsatlarını yakalamak için doğru arama yapma yöntemlerini anlatan sunumu öğrencileriniz ile paylaşabilirsiniz.
BÖLÜM 3:
Bu bölümde, öğrenciler tıpkı bir dedektif gibi, farklı web sitelerini karşılaştıracaklar. Böylece, doğru bilgi kaynağına ulaşma yöntemlerini deneyimlemiş olacaklar.
BÖLÜM 4:
Dijital Yurttaşlık ve Dijital Zorbalık kavramlarını öğrencilerinize eğlenceli ve etkili bir şekilde öğretebilirsiniz. Sonrasında öğrenciler, dijital yurttaşlık kuralları ile ilgili öğrendikleri bilgileri kullanabilecekler.
BÖLÜM 5:
Bu bölümde, öğrenciler dijital dünyada ne kadar var olduklarını değerlendirecekler ve arkasından güvenli profil oluşturma yöntemlerini öğrenecekler.
BÖLÜM 6:
Öğrenciler, internet ortamında güvenli şifre üretme yöntemlerini öğrenecekler ve kendileri için güvenli şifreler üretebilecekler.
BÖLÜM 7:
Bu bölümde, öğrenciler siber tuzak örneklerini yakından inceleyecek ve neler yapmaları gerektiğini deneyimleyerek öğrenecekler.